Puberta a dospívání... Nahlédněte do světa pod kapucou.
O čem bude řeč: Fyzické a emocionální změny v období dospívání Výzvy a příležitosti této životní fáze Budování důvěry a respektu ve vztahu s teenagery.
Tato přednáška je určena rodičům, učitelům a všem, kteří pracují s dospívajícími a všechny, kteří se chtějí naučit řeči teenagerů:-) Specifické potřeby a projevy puberťáků a dospívajících. Přijďte získat nové poznatky, praktické tipy a sdílet své zkušenosti.
Lektor: Mgr. Ondřej Toth psycholog specializující se na práci s dětmi, dospívajícími a dospělými. Absolvent výcviku Somatic Experiencing® v práci s traumatem.
Cena: 350 Kč
Pohybový program pro celou rodinu.
Společné učení se v hravosti prohlubuje vztah rodiče a dítěte, rozvíjí motoriku, koordinaci a představivost, ale také vnímavost a schopnost spolupráce. Vyzkoušíme si techniky podporující koncentraci a balanční dovednosti, ale také relaxační aktivity, které by mohly vést ke zklidnění a nalezení ztracené rovnováhy.
Zveme vás na workshop o důležitosti sourozeneckých vztahů a jejich vlivu na rodinnou dynamiku.
Program:
Specifika soužití sourozenců různého věku
Jak podporovat zdravé sourozenecké vztahy
Řešení konfliktů mezi sourozenci
Vliv sourozeneckých vztahů na osobnostní rozvoj dítěte.
Tato přednáška je určena všem rodičům, kteří chtějí lépe porozumět dynamice mezi svými dětmi a vytvořit harmonické rodinné prostředí.
Mgr. Marek Vávra
300 Kč
Rozvoj předškolních dovedností můžeme úspěšně rozvíjet.
Co se na setkání dozvíte?
Jak na rozvíjet schopnost vnímání.
K čemu potřebujeme rozvíjet zrakové vnímání Je orientace v prostoru důležitá?
Proč se zaměřit na rozvoj předmatematických představ.
Programy a pracovní listy, literatura a náměty k využití.
Lektorka:
Mgr. et Mgr. Kateřina Přikrylová odbornice na prevenci a terapii výukových obtíží, terapeutka NVS
Jak pracovat na vyšší sebedůvěře a sebevědomí adolescentů s vysoce funkčním autismem? Jak je podpořit při zvládání některých životních situací? Jak jim pomoct s “přijetím” vlastní odlišnosti? To jsou témata, které jsou součástí brožury, vytvořené samotnou lektorkou. V přednášce se s ní podrobněji seznámíme a probereme možné postupy.
Přednáška je určená pro rodiče i terapeuty.
Jak jsou na tom děti, které tráví čas na sociálních sítích a hraním online her? Jak preventivně předcházet rizkovému užívání digitálních technologií?
Jak podpořit bezpečí dětí v digitálním světě?
Představíme si výsledky mezinárodní studie, která nám objasní, jak jsou na tom děti v oblasti digitálního wellbeingu; Řekneme si tipy, jak podpořit celkový wellbeing našich dětí; Podíváme se na to, jak jít dětem příkladem v digitálním světě.
Bude také prostor pro otevřenou diskusi nad aktuálním tématem.
Lektorka: Mgr. Kateřina Veškrnová, SEP kreativní metodik projektu Zdravá generace https://zdravagenerace.cz/ https://katerinaveskrnova.cz/
Vaše místo je rezervováno po přihlášení a zaplacení částky 300 Kč na účet 2901067594/2010. VS 031224, do zprávy pro příjemce Vaše jméno. Možné využít i QR kód.